na plný plyn s kráťa.cz

krata.cz arrow Články arrow Libovky arrow Yamaha R1: kolem světa za 20 dní

Yamaha R1: kolem světa za 20 dní

Nick Sanders je světový rekordman v počtu i rychlosti objetí zeměkoule na motocyklu. Ve světovou známost vešel svou cestou kolem světa na motocyklu Enfield Bullet v roce 1992. Na motocyklu Yamaha R1 zeměkouli objel již dokonce 3x a nyní se chystá ke zcela rekordnímu čtvrtému objezdu zeměkoule.

Nick Sanders

Počátkem léta se Nick chystá vytvořit rychlostní světový rekord, když za 20 dní hodlá ujet 32 000km, což představuje denní porci 1.600km. Už jen vydržet takových kilometrů v sedle je výkon. Dalším extrémem této jízdy bude výbava. Předsevzetí uskutečnit jízdu pouze v kombinéze s kreditní kartou, mobilem a kamerou bez jakýchkoli dalších "zbytečných" věcí jako je náhradní oblečení, nářadí, mapy nebo GPS.

Trasa cesty povede přes 20 zemí po 4 kontinetech s očekávanými teplotními rekordy 50°C v Indii, což v kožené kombinéze bude solidní koupel ve vlastním potu.

Důvěra v motocykl padla na Yamahu R1 2005, která je kromě přídavné nádrže v sedačce spolujezdce (plánovaný dojezd pak činí skoro 600km) v sériovém provedení. Pneumatiky dostaly navíc antipichovou náplň (obdoba ULTRA SEAL).

Diskuze k tomuto článku ve fóru. (1 příspěvků)

Sexy libový obrázek, pokaždý jiný


Nikdo nepřihlášen

Online
Právě si čtou
Hosté : 111

Hlavní navigace
Menu
 krata.cz
 YAMAHA FAZER
 Motorky
 Články
 Libové odkazy
 F ó r u m
 Czech Endurance Cup
 MotoGP


krata.cz
Píše: Petr Kratochvíl "Kráťa"
Kontakt: krata@krata.cz

RSS Exporty

 RSS  Export  RSS  Export Fórum

Vyhledávání:
Poděkování
powered by cybersales.cz mos-open-source