na plný plyn s kráťa.cz

krata.cz arrow Motorky arrow Akce arrow Yamaha Dny arrow FAQ - Značkových moto dnů

FAQ - Značkových moto dnů

/t r> /t Nidějim tyám přímr> Online /t Prápojch člů lbr>Hi mé : 110r>
a l> duly title>llpa --> a l>
1 barevnyplauh lpat">Vodorovná navigH ía href="http:/ ing="0" celder="0" w"1" borlspacing=1tpaneopenmkduleng="0 Menu /t ding="0"ass="contentph="100%" cl cellspacing="1" border="0" widZnačralign="top"> >lid> /www.krata.cz/index.php/component/option,com_frontpage/Itemid,1/" class="images">krata.cass=lorál >lid> /www.krata.cz/index.php/component/option,ory/1/143/" class="images">YAMAHA ass=lorál <> | >lid> /www.krata.cz/index.php/component/option,ory/1/143/" class=""pathway">Motorkass=lorál wi2class="co4"alts/M_imagesa.cz/index.php/compoka/css/template_csg" bordnentnt1" alt= FAQt /> /www.krata.cz/index.php/component/option,ory/1/class="p7/6way">Akce wi2class="co4"alts/M_imagesa.cz/index.php/compoka/css/template_csg" bordnentnt1" alt= FAQt /> /www.krata.cz/index.php/component/option,ory/1/class="p4/ges">Czech Esuůlorál wi2class="co4"alts/M_imagesa.cz/index.php/compoka/css/template_csg" bordnentnt1" alt= FAQt /> /www.krata.cz/index.php/component/option,ory/1/class="p3/a29/">Czech Esuůlorál wi2class="co4"alts/M_imagesa.cz/index.php/compoka/css/template_csg" bordnentnt1" alt= FAQt /> /www.krata.cz/index.php/component/option,ory/1/class="pathway">Akce wi2class="co8"alts/M_imagesa.cz/index.php/compoka/css/template_csg" bordnentnt2" alt= FAQnentntt /> /www.krata.cz/index.php/component/option,ory/1/1/" class="p0/49/">Czech Esuůlorál wi2class="co8"alts/M_imagesa.cz/index.php/compoka/css/template_csg" bordnentnt2" alt= FAQnentntt /> /www.krata.cz/index.php/component/option,ory/1/1/" class="p3/5way">Akce wi2class="co8"alts/M_imagesa.cz/index.php/compoka/css/template_csg" bordnentnt2" alt= FAQnentntt /> /www.krata.cz/index.php/component/option,ory/1/1/" class="pathway">Yamahasuůlorál < FAQt wi2class="co8"alts/M_imagesa.cz/index.php/compoka/css/template_csg" bordnentnt2" alt= FAQnentntt /> /www.krata.cz/index.php/component/option,ory/1/1/" class="p4/g2ay">Yamahasuůlorál >lid> /www.krata.cz/index.php/component/option,ory/1/class="images">Člass=lorál < | >lid> /www.krata.cz/index.php/component/option,com_weblinks/Itemid,4/" class="images">Libové ass=lorál | >lid> /www.krata.cz/index.php/component/option,com_weblinks/Itemidmid,135/" class="images">F ó r uass=lorál < >lid> /www.krata.cz/index.php/component/option,ory/1/153/" class="images">Czech Eass=lorál < Cup | >lid> /www.krata.cz/index.php/component/option,ory/1/143/" class=""images">MotoGPl

(FAQ) Často pokládané otázky v souvislosti s každoroční dvoudenní moto akcí Yamaha Den. Podobná organizace moto dnů však panuje i na ostatních značkových dnech na českých okruzích. Jelikož se vždy před těmito akcemi vyrojí okruh podobných dotazů, tak jsem se je v tomto článku pokusil shrnout včetně odpovědí.

Proč se svézt vůbec na okruhu?

Seznáte hranice motorky. Možná se zde naučíte plně ovládat svou motorku a ne ona vás.

Jak se objednávají jednotlivé jízdy na svém motocyklu?

Organizace objednání bývá různá podle pořadatele akce. Častější a jistější je přihlášení k jízdám přímo na místě. Zde také díky tomu panuje velký mumraj a tlačenice. Pokud se hodláte svézt je vhodné se dostavit k registraci co nejdříve, kdo přijede později, už se na něj nemusí dostat volná jízda. Je šikovné si vzít vícero jízd bezprostředně za sebou. Zdarma bývají jízdy obvykle pouze pro majitele příslušné značky dle značkového dne, ostatní platí jakýsi poplatek v řádech stokorun případně jim není vůbec umožněno využít trati na jiné značce než je značkový den (typicky YAMAHA - ale díky velkému zastoupení motocyklů této značky by se na trať beztak další již nevešly).

Jsou jízdy nějak rozdělené?

Většinou ne, občas se jede tzv. pomalá jízda, což by mělo v praxi vypadat, že by na trať neměli být vpuštěni závodníci a střelci. Obvykle se taková jízda jede jednou za půlden. Jinak jezdí po spolu sporty, endura, cesťáci a chopery, čili pestré defilé na okruhu a z toho plynou i rozdílné styly a možnosti jízdy jednotlivých druhů motocyklů.

Kolik motorek jezdí najednou při jedné jízdě a jak dlouho?

Podle propustnosti dané tratě. Počet je kolem 20-30 motocyklů najednou po dobu cca 12 minut - 20 minut.

Jak se mám chovat na trati?

Na trati zapomeňte, že máte zpětná zrcátka. Pokud byste v nich viděli zezadu blížící se motocykl, začnete automaticky uhýbat a tím náhle měnit směr jízdy. Rychleji jedoucí pilot si při přiblížení dostatečně přečte tvou stopu a v klidu si najde místo k předjetí. Trať je na to dostatečně široká. Proto se vyvarujte se nepředloženostem typu: náhlé zpomalení, náhlá změna směru. Ohrožujete tím sebe i ostatní. Prostě jezděte s hlavou.

Mám si nějak upravit/připravit motocykl a sebe?
  Určitě, zkontrolujte, doplňte, vyměňte, dotáhněte:
 • motorový olej
 • brzdové destičky
 • řetěz
 • přitvrďte odpružení
 • u pneu si upusťte vzduch o cca desetinku v předu a 3 desetinu vzadu - jízdou po trati se guma extremně zahřívá
 • odpovídající oblečení - frajírci v trenýrkách a teniskách ať nepočítají se vpuštěním na trať
Vztahuje se na mne nějaké pojištění v případě havárie?

Trať není veřejná komunikace a proto na ní neplatí žádné havarijní a podobné pojistky. Vše jde k vaší tíži v případě nehody, bohužel. Pojištění na úraz lze eventuálně jednorázově na 1 den připojistit (ING pojišťovna).

Zapůjčení předváděcího motocyklu jak a za kolik?
 • Jednorázový poplatek za zapůjčení motocyklu (obvykle 400,- za jízdu).
 • Vratná záloha v hotovosti (20.000,-) pokud vrátíte motocykl v kuse zpět. Zde bych podotknul, že by se docela hodilo kdyby místo vybínání bývá různá podl00,-) pokusitele příocykyou ně čení bodlškoruyd se hýi rembos/h5e jkasťástkyostl vcobvykle 400,- v" bodesdilo k Vztahuje se p>Dy).Eaglerr="0""imag.

  Dítae přklký mil shrnoutve fótím (0ky dlpěvků)id="mapre>
s/M_i FAQSexy platei>bb zaekst idennýž jeý"images/g" bordatíní datíní opti">
llpa --> a l1 barevnypslů téc lpaddi">
')--> 2 barevnypslů téc lpadr> swww.krata.cz/edadserver.cybersale[lenndex/delivery/ck_rss&cb=09823728&n=af1b5f38'ne rget='_blank'ts/M_imageta.cz/edadserver.cybersale[lenndex/delivery/avw_rss&zm_w5 c37&source=php/comp&e rget=_blank&cb=09823728&n=af1b5f38'nh="100%'0'= FA''altsd="matr> img src="ithn="top Píše: -krata-, wwwíl "rky -"
K,orakt:u/www.kratasslto:img s@="Na plný>img s@="Na plnsd="matr>
Vodorovná navigRSS Excesťáttp:/

/wwodorovnrheetw.krata.cz/index2.php?option=com_rss&no_html=1"/>