na plný plyn s kráťa.cz

krata.cz arrow YAMAHA FAZER arrow Fazer akce arrow 3. Setkání Fazer konfery 17.6.05 - 19.6.05 Hrdlořezy u Mladé Boleslavi

3. Setkání Fazer konfery 17.6.05 - 19.6.05 Hrdlořezy u Mladé Boleslavi

fazer-letiste-hradcany-prdelky.jpg, 8 kB

Nadešel konečně očekávaný den pro jednočlenné a dvoučlenné osádky motocyklů jména Fazer z celé republiky, mířící do středočeské vesničky Hrdlořezy poblíž Mladé Boleslavi dle předchozího plánu. Výborně značená cesta šipkami do místa setkání navedla každého účastníka do zahrady setkání.

Letošní organizátor a hostitel Ondra, při příjezdu okamžitě všem nabídl možnost účasti v tajném závodu. Vítězem a jediným účastníkem však byl pouze nakonec Murphy. Pro všechny ostatní byl "tajný závod" vůbec samotný příjezd do místa konání. Dál následoval večerní potlach při delikatesním gulášku a šmakózních pečených buchtách.

Noční deštík smyl zbytky předešlého pátečního dne a počasí nás na sobotu oblažilo slunnou tváří. První spanilá a společná cesta vedla do automobilového muzea značky Škodakde jsme mohli obdivovat šikovnost zlatých českých motoristických ručiček. Dále jsme se vydali si zalétat.

muzeum-MB.jpg, 11 kB

Cesta vedla k letišti Hradčany v bývalém vojenském prostoru Ralsko. Příjezd k němu se podobal jízdě zručnosti, která prověřila um motocyklistů při objíždění betonových zátarasů po té, co selhala kolektivní síla při snaze betonové zátarasy ručně odsunout. Rozlehlá plocha letiště Hradčany (délka 2700m, šířka hlavní ranveje 90m) naší skupinku slupla jako malinu. Ihned začalo naše rejdění po letištní ploše, osahávání spojky, plynového heftu pro rychlé starty. Každého ovládl závodní duch, takže se přední kola zdvihala k modrému nebi a sprintovalo se o 106. Někteří sprint pojmuli vpravdě závodně a koně pro výkon se sháněli nejen po okolních loukách, ale i demontáží výkonnostních vložek koncovek výfuku. Pozávodilo se, co se dalo. Boje byly líté a nikdo nikomu nedaroval ani metr. Po závodění se už jen zapózovalo pro skupinové foto na památku a pokračovalo se podle plánu k známým dubským zatáčkám, které se daly užívat co šíře jízdního pruhu snesla a protijedoucí střihači zatáček umožnili. Ti krajinkářsky založení se vydali na výlet do skal a následně opět hromadně cestou Kokořínským údolím spojené s osvěžujícím koupání v rybníku. Koupání, jistá málo početná skupina fejzristů šikovným zakufrováním v Mělníku, vyměnila rybník za sprchu v Hrdlořezích, byť cestou byli lákáni jistým ghostriderem na grilování (a modří již vědí…). Pro tento den již bylo dost adrenalinovaného ježdění a každý se chopil, místo řidítek či řidiče, kusu žvance a půllitru. V pozdní večer došlo i na vyhlášení vítězů ve sprintu v pořadí:

  • Třída 1000ccm: 1.Radim, 2. Karel
  • Třída 600ccm: 1. Ondr@, 2. Kráťa, 3.Michal

Probuzení do nedělního dopoledne již bylo ve znamení postupného odjezdu všech zúčastněných a tím i konce za 3. Setkáním Fazer konfery.

3-setkani-fazer-konfery-logo.jpg, 5 kB

Všemi dny se nesly diskuze na oblíbená a nikdy nekončící témata: pneumatiky, čím mažeš, po kolika měníš…, ...dělá ti to taky takové zvuky apod. Bylo na co koukat (myslím, že Karlův americký FZ1 přivodil nejeden zasněný povzdech), co se ze zkušeností dozvědět, ale hlavně potkat prima lidi, kteří mají jedno společné - lásku k motocyklům. Celkem se tak setkalo 22 lidiček na 15 Fazerech.

Na závěr je třeba vyzdvihnout a pochválit bezvadnou organizaci celého průběhu akce díky Ondrovi, Ireně a rodinného domácího zázemí, za což ji vyslovuji za všechny veliké díky.

nocni sestky.jpg, 17 kB

Fotografujícím díky za obrazový materiál, který je shromážděn v jedné velké obrazové galerii členěné tématicky do skupin (Hrdlořezy, muzeum, letiště, Kokořínsko).

Diskuze k tomuto článku ve fóru. (0 příspěvků)

Sexy libový obrázek, pokaždý jiný


Nikdo nepřihlášen

Online
Právě si čtou
Hosté : 83

Hlavní navigace
Menu
 krata.cz
 YAMAHA FAZER
 FZ6
 FZS 600
 FZS 1000
 Fazer doplňky
 Manuály
 Fazer konfera
 Fazer akce
 Fazer články
 Motorky
 Články
 Libové odkazy
 F ó r u m
 Czech Endurance Cup
 MotoGP


krata.cz
Píše: Petr Kratochvíl "Kráťa"
Kontakt: krata@krata.cz

RSS Exporty

 RSS  Export  RSS  Export Fórum

Vyhledávání:
Poděkování
powered by cybersales.cz mos-open-source