na plný plyn s kráťa.cz

krata.cz arrow Články arrow Fazer články arrow 150 Fazer koní vypustili v Barceloně

150 Fazer koní vypustili v Barceloně

Fazer-1000-2006_a.jpg, 7 kB

Začátek školního roku s sebou přinesl také začátek další éry motorek značky Yamaha. 1. září 2005 se v Barceloně konalo evropské setkání dealerů. Jim byly představeny novinky, které budou v následujícím období v jejich prodejní síti. Konečně se tak oficiálně představil i litrový Fazer kolem.

S čím nás nový litrový Fazer oslovuje? Domnívám se, že vším. Vzhledově si totiž zachovává vzhled předchozího modelu co se například přední masky týká. Ale zbytek je zjevně přepracován. Koncepčně se nyní podobá na FZ6 (rám - nádrž - podsedlovka dodržuje linii stanovenou FZ6). Virtuálně si prohlédněte motocykl ze všech stran na stránkách americké Yamahy.

Trubkový kolébkový rám nahradil lehčí hliníkový, který přinesl snížení celkové hmotnosti. Hrbatá nádrž, podsedlovka bez výfuků, ale také i bez zavazadlového podsedlového prostoru. Boční vzhled a provedení výfuku zajisté vyvolá kontraverzní diskuze. Podobné bago je k nalezení na letošním Suzuki GSX-R1000.

2006-fz1-bulding.jpg, 41 kB

Motorové srdce je opět z R1, inovované provedení z modelu 2005. Nově je na litrový Fazer použita vstřikovací jednotka. Charakteristika motoru R1 byla upravena k zvýšení kroutícího momentu na úkor výkonu. Bez tak, ale lze očekávat brutální výkon 150 koní.

Fazer-1000-2006.jpg, 35 kB

Nově se na tomto modelu setkáváme s plně seřiditelnými tlumícími jednotkami (útlum, předpětí, roztažnost). Vpředu vidlice typu upside-down a vzadu kyvka a lá R1. Tak že s podvozkem bude jistá jízda nejen po zatáčkovitých silničkách, ale i na okruhu.

Diskuze k tomuto článku ve fóru. (2 příspěvků)

Sexy libový obrázek, pokaždý jiný


Nikdo nepřihlášen

Online
Právě si čtou
Hosté : 48

Hlavní navigace
Menu
 krata.cz
 YAMAHA FAZER
 Motorky
 Články
 Libové odkazy
 F ó r u m
 Czech Endurance Cup
 MotoGP


krata.cz
Píše: Petr Kratochvíl "Kráťa"
Kontakt: krata@krata.cz

RSS Exporty

 RSS  Export  RSS  Export Fórum

Vyhledávání:
Poděkování
powered by cybersales.cz mos-open-source