na plný plyn s kráťa.cz

krata.cz arrow Motorky arrow Akce arrow Czech Endurance Cup arrow Šťastný Fazer Team po prvním závodě C.E.C

Šťastný Fazer Team po prvním závodě C.E.C

logo Czech Endurance Cup

Tak to má Fazer Team poprvé za sebou. Přijeli jsme, viděli jsme, stáli jsme na bedně a jsme šťastní a spokojení.

Naše 16 v boxu

Takové jsou naše hlavní zážitky z právě uplynulého prvního závodu Czech Endurance Cup, který se jel 17.5.2006 na brněnském okruhu.

Okruh nás uvítal deštěm, který ale nikomu z přítomných neubral chuť si pořádně zajezdit. Parkoviště před boxy bylo zcela zaplněno, skoro jako při mezinárodní velké ceně. Počet účastníků i s jejich doprovodem odhaduji okolo pěti stovek. Chyběli snad už jen diváky zaplněné tribuny, hlučící při průjezdu každého ze soutěžních motocyklů.

Do azylu našeho teamu jsme přijali Carlose na R6, který se nám díky svému obutí do mokra postaral o kvalifikaci v dešti. Obutí se následně ukázalo alfou a omegou závodu.

Pepa Sršeň na FZ6 Pepa Sršeň na FZ6

Před samotnými závody se v boxové uličce ukázal Pepa "Sršeň" a předvedl co se dá na mokru s FZ6 dělat; asi k němu zajdeme pro nějaký minikurz stuntu.

Start

Vytrvalostní 4 hodinovka se odstartovala do deště. Jel jsem čopr kládu, ale hlavní snaha byla neupadnout. Rozdíl mokrého a klasického obutí je propastný. Tam kde mi zadní pneumatika již v mírném náklonu klouzala, tam se s kolenem na zemi v klidu prohnal kolem některý z profíků. Rozlitý olej z některého motocyklu bohužel zapříčinil pád dvou jezdců a tak byl závod po 40 minutách na 20 minut přerušen. Podle mých informací se nehody a výlety do kačírku obešly jen s pár šrámy a modřinami a tak panovala i v tomto směru po celou dobu závodu uspokojivá nálada. V této vynucené přestávce se začalo počasí umoudřovat a sic se opakovaný start odbýval ještě za mokra, začala trať osychat. Carlos jde přezouvat guma na vodu V boxech nastalo hemžení, jak se rychle přezouvalo a střídalo na suché pneumatiky. Nám suchý povrch svědčil a tak jsme opět tahali za plyn co to šlo. Zažívali jsme pocity maximálního závodního opojení, když se nám dařilo některé "lamináty" v zatáčkách předjet, aby nám to v zápětí na rovince vrátili. V další zatáčce jsme je však opět brali venkem. A když jsme se tak prodírali vpřed bok po boku, přisvištěl některý z opravdových profíku a vrátil nás z opojných výšin zpět na zem a ukázal co ještě motorka snese. Fejzr přitom drhnutím stupaček v zatáčkách úpěl "držím tě, jeď, jeď, ale soráč, že ti nedovolím se víc položit". Zbývající tři hodiny jsme se všichni prostřídali po půlhodince jízdy a úspěšně dojeli spokojeni do cíle.

FZ6 v SISTER teamu Carlos v cíli

Dva šestkový fejzři se také objevili v dalších dvou týmech. Holt je to dobrá motorka, což se asi nedá říct o hornetech, banditech, nahatých kawách..., jež se zde vůbec nevyskytovali. Tímto vyzívám:"banditisti, sršni, nebuďte měkký, pojďte si to s náma rozdat :-)".

Vítězný pohár za třetí místo Vyhlášení amatérů ve třídě supersport 1000

Avšak ten pravý a šťastný konec závodu pro nás nastal při vyhlašování vítězů. K mému překvapení jsme totiž byli postaveni na bednu jako třetí v pořadí ve třídě amatérských supersportů 600. Příjemný je i pohled do výsledkové listiny bez rozdílu tříd, kde si sedíme přesně v polovině závodního pole se spoustou litrů za náma (Murphy, Carlosi, taky se tak blaženě usmíváte?).

Veliké díky patří organizátorům za nápad, odvahu a fungující závod! Znáte nějaký lepší podnik, kde se dá takhle dobře zajezdit s motorkama z ulice mezi opravdovými profíky, v bezva přátelské atmosféřé? Škoda, že další závod je až za dva měsíce. Po tomhle jsem tak nabuzen, že bych hnedle za týden vyrazili na další.


Box číslo 14 se stal na chvíli naším domovem Team č. 16 Murphy mění olej Carlos a Gábina
Murphy se chystá Carlos motorka se dá opřít různými způsoby IMG_2459_czech_endurance_cup_by_fazer_krata_cz_b.jpg, 16 kB
IMG_2460_czech_endurance_cup_by_fazer_krata_cz_b.jpg, 17 kB Honda Black Bird depo boxy
Postavení před startem Kráťův průjezd Kráťovo střídání Kráťa přijíždí na první střídání
Opakovaný start Opakovaný start Opakovaný start Opakovaný start
Opakovaný start Opakovaný start Opakovaný start Murphyho průjezd
FZ6 také v cíli GTS Novera a Grand Prix šestnácky na vozejku
Diskuze k tomuto článku ve fóru. (0 příspěvků)

Sexy libový obrázek, pokaždý jiný


Nikdo nepřihlášen

Online
Právě si čtou
Hosté : 55

Hlavní navigace
Menu
 krata.cz
 YAMAHA FAZER
 Motorky
 Motocykly
 Provoz a údržba
 Doplňky
 Akce
indent Fazer akce
indent Tajné závody
indent Yamaha Dny
indent Jawačky
 Články
 Libové odkazy
 F ó r u m
 Czech Endurance Cup
 MotoGP


krata.cz
Píše: Petr Kratochvíl "Kráťa"
Kontakt: krata@krata.cz

RSS Exporty

 RSS  Export  RSS  Export Fórum

Vyhledávání:
Poděkování
powered by cybersales.cz mos-open-source