na plný plyn s kráťa.cz

krata.cz arrow Motorky arrow Akce arrow MotoGP arrow Lukášovo vysílení a velký chaos na Velké ceně Katalánska

Lukášovo vysílení a velký chaos na Velké ceně Katalánska

MotoGP logo

Nedělní závody Velké ceny Katalánska připravily obrovskou dávku nervů a pokračují tak v nejlepším a nejdramatičtějším průběhu motocyklových seriálů, které jsou k vidění.

Ve třídě 125ccm sice Lukáš Pešek neměl žádný raketový start, pohyboval se kolem 10 pozice, ale s přibývajícími koly si razil cestu vpřed. Dokonce tím utvořil na chvíli i nový rekord okruhu a nezadržitelně atakoval medailové pozice. Na pár sekund se ocitl i na první pozici, ale úsilí k chvilkovému ochutnání první pozice ho stálo příliš sil. Jeho tělo zároveň bojovalo s dozvuky angíny. Ta prostřednictvým únavy vyhrála a Lukáš si tak při dvojím boji se svým tělem i soupeři vybojoval v čelní skupině páte místo. Skvělý výsledek a 11 bodů doma!

Skočím rovnou k velmi dramatickému divadlu třídy MotoGP. Rossi sice vyhrál, ale cesta k tomuto vítězství měla v sobě hořkost zranění soupeřů hned v první zatáčce po startu závodu. Fatální kontakt páčkou přední brzdy dukatky Gibernaua o týmového kolegu Capirossiho při rychlosti kolem 200 km/h znamenala přemet Gibernaua a začátek konce dalších 4 jezdců. Capirossiho vychýlil tento kontakt z přímého směru a s sebou sebral Melandriho s Pedrosou a Hopkinsem. Přemet Gibernaua také do kačírku poslal de Punieta.

Při druhém startu zhasl motor motocyklu Suzuki Chrise Vermulena po objetí zahřívacího kola a start byl opět odložen. Ve tomto stínu událostí tak zapadl skvěly start Casey Stonera, který z 8 pozice na roštu přisvištěl před touto zatáčkou jak vítr na první místo. Toto se mu ostatně povedlo i při opakovaném třetím startu. Závody se pak rozjely do klasických obrátek kdy Rossi po horším startu stíhá z 6 pozice vedoucího závodníka, aby si ve finále dojel pro 25 bodů za první místo.

Závod byl plný zvratů a překvapení. Celkově nevidělo cíl 8 jezdců. Melandri, Gibernau, Capirossi díky havárii těsně po startu; Pedrosa, Elias, Stoner, de Puniet se z trati odporoučeli v druhém dějství; Nakano byl diskvalifikován, že si nešel odpykat trest za ulitý start.

Závody opět přinesly velkou dávku napětí a strhujícího průběhu děje, které si zaslouží další diváckou pozornost. Příště už v sobotu v Assenu.