na plný plyn s kráťa.cz

krata.cz arrow Motorky arrow Provoz a údržba arrow Péče o motocykl arrow Čistíme přední světlomet na FZS 600 Fazer

Čistíme přední světlomet na FZS 600 Fazer

Asi každý kdo má již nějakých pár desítek tisíc kilometrů najeto, pozoroval jak se mu vnitřek stříbrné paraboly světlometu pěkně zapráší. Mne to postihlo též, načež jsem se jal s tím něco udělat.

Zrcátka a přední kapotáž musí dolů (pokud ovšem nemáte naháče); demontovat přední světlomet; odpojit a vyndat žárovky. Zapoměňte na to, že se dá světlomet dál rozebrat na jednotlivé díly. Gumové těsnění, kterým je přední část se sklem přilepena k tělu světlometu, je natolik nedobytná, že spíše poničíte okolní plasty než abyste úspěšně pronikly dovnitř.

Nyní nastane ta správná piplačka s čištěním, připomínající stavění lodi v láhvi. Připravte si čistící prostředek Jar, 2 čisté hadříky, dřevěnou tyčku (nutná dřevěná či plastová, kovovou byste si mohli poškrábat co nechcete), případně ještě pinzetu pokud máte silné prsty. A jdeme na to!

Nalijte do paraboly přiměřené množství Jaru s troškou vody. Namočte si čistý měkký hadřík, vtlačte ho do paraboly a teď pěkně šejkujte (teda né, že si budete hrát na šejka, ale třeseme, třeseme...), aby se vám hadr uvnitř hýbal ze strany na stranu a umyl každé zákoutí a skulinu. Ostré rohy apod. čistěte s pomocí dřevěné tyčky, kterou si hadřík posunete kam potřebujete. Když se vám zdá vše čisté, tak hadr vyklepněte ven, případně si pomozte pinzetou a parabolu řádně vypláchněte vodou od Jaru. Poté vytřepte veškeré zbytky vody. Tím, že jsme použili Jar, tak by na povrchu mělo zbýt minimálně kapek. Abychom se zbavili i zbývajících kapek, tak dovnitř vtlačte další suchý měkký hadřík, kterým parabolu za postrkování tyčkou vytřete. Po té byste již měli vidět finální výsledek své práce. Vnitřek paraboly by měl vypadat čistý, jako nový.

Ideální je nespěchat s montáží světlometu zpět na motorku a nechte zbytkovou vlhkost alespoň přes noc vyschnout, jinak by se vám mohl světlomet mlžit

Tento návod je osobní zkušenost. Je možné, že můžou pro tento postup fungovat i další čistící prostředky. Jar mám vyzkoušený. Po omytí jsem nepozoroval, že by se začala odlupovat stříbrná odrazová vrstva či se cokoli poškodilo.


Sexy libový obrázek, pokaždý jiný

Co právě máte obuto na své motorce?
Avon
Bridgestone
Continental
Dunlop
Pirelli
Metzeler
Michelin
  

Nikdo nepřihlášen

Online
Právě si čtou
Hosté : 95

Hlavní navigace
Menu
 krata.cz
 YAMAHA FAZER
 Motorky
 Motocykly
 Provoz a údržba
 Doplňky
 Akce
 Články
 Libové odkazy
 F ó r u m
 Czech Endurance Cup
 MotoGP


krata.cz
Píše: Petr Kratochvíl "Kráťa"
Kontakt: krata@krata.cz

RSS Exporty

 RSS  Export  RSS  Export Fórum

Vyhledávání:
Poděkování
powered by cybersales.cz mos-open-source