na plný plyn s kráťa.cz

krata.cz arrow Czech Endurance Cup arrow II. závod Czech Endurance Cup

II. závod Czech Endurance Cup

Strana 1 z 2
Pohár za 2. misto C.E.C.

V pořadí druhý závod C.E.C. se jel v pondělí 17.7.2006 na okruhu v Brně. Fazer team se na něj těšil a byť samotná realita byla okamžiky tísnivá, tak odmávnutí šachovnicového praporku v cíli po 4 hodinách závodu jsme viděli a postavili se na bednu.

Důležité označení kam patříme v boxu Kráťa s Murphym

Druhý závod pro náš tým byl opravdovou zkouškou vytrvalosti našeho odhodlání spatřit cíl. Do Brna jsme se začali přesouvat již v neděli odpoledne. Při přesunu ovšem byla kolize a přišli jsme o třetího týmového člena včetně jeho stroje. Naše odhodlání závodit však bylo veliké. I když se nám v Brně jako dočasná výpomoc do týmu nabízeli kluci z #50 Way Roger Teamu, tak jsme přijali výzvu jak nám ji okolnosti připravily. Tedy odjet závod pouze ve dvou.

pit lane

Na dopoledních tréninkových jízdách jsme se tedy šetřili, abychom vydrželi odpolední závod. Nešetřili ovšem ostatní závodníci a za dopoledne bylo zaznamenáno kolem 13 výletů z trati. Určitě k tomu přispělo i slunné počasí při kterém si hodně jezdců dovolilo víc než snesl jejich stroj.Kvalifikace ukázala, že pro II. závod se sešla opravdu silná skupina jezdců a s našimi časy jsme se ocitli na chvostu startovního pole.

4 hodiny do cíle

Nastal odpolední čas startu a na okruh se vydalo naráz 64 pacientů. Startovací procedůra má své kouzlo i když někteří začali běžet k svému motocyklu dříve než k tomu byl vydán vlajkou povel. Ale beztak se nahnaná sekunda při ulitém startu v celkových 4 hodinách jízdy ztratí jak kapka v moři.

Pěkně jedna vedle druhé na startu Murphy připraven k běhu

Start si za Fazer team odbyl Murphy a po půl hodině jsme se vystřídali. Stále jsme šetřili své síly i síly stroje pro další část závodu. Druhé střídání a třetí půlhodinové rundy se ujímá Murphy a zajíždí nejlepší náš čas dne. Po vrcholu ovšem nastal strmý pád. Schwantzova zatáčka se pro Murphyho stává osudnou a zlatý fejzřík uléhá na bok. Po 7 minutách kdy nám v boxu do zpěvu nebylo se Murphy vrací do boxu se slovy "dál nejedu".

přední guma po 45 minutách jízdy

Vyrážím na trať s tím, že do konce závodu stále zbývá 2:20. První myšlenky tedy jsou jak vydržet zbývající dobu kroužit bez střídání sólo po okruhu . Dali jsme se na boj, tak bojujem. Čas 2:00 do konce. Rezerva se rozsvěcí, nádrž bude za chvíli prázdná. Zajíždím do boxů, aby sehnali kanystr s benzínem. Čas 1:50 min. a nádrž prázdná, zastavuji na tankování a po naplnění nádrže hurá znovu na trať. Hodina do konce, z boxů najednou signalizace, zajeď do boxů. Zajíždím a vidím nachystaného Murphyho, přehazujem transpondér a mám radost, že se Murphy nezalekl. Odstrojil poničnené kapoty a vyráží znovu na půlhodinovou rundu. Nyní věřím, že opravdu do cíle dojedeme. Poslední střídání a užívám si poslední půlhodinu závodu. Je fajn pocit, že i přes všechny potíže jsme vytrvali a do cíle dojeli.

Naked stupně vítězů: 1. WAY ROGER TEAM, 2. Fazer team šampáněm jsme se taky zlili Náš pohár

První místo si v naší kategorii naked vyjel #50 Way Roger Team, kde obvláště žlutý šestkový Hornet lítal jako opravdový neseremed turbo. Jelikož krom nich nikdo další v naháčích nebyl, tak pro nás z toho bylo 2. místo. Pro srovnání, za 4 hodiny závodu, v absolutním pořadí vítězný #31 Jafferson ELIT Pirelli Teamu ujel 105 kol, Fazer team o 25 méně.

Litrový fejzr

Ze závodů jsme pak odjížděli s pocitem štěstí, únavy a trsátkama ze zlatého fejzru. Třetí závod C.E.C. se jede za necelé 3 měsíce, tak že zbývá hodně času na přípravu. Zároveň zůstávají vzpomínky na skvělý závod i přes všechny úskalí, které nás potkali.

Návštěva z US Ďábelsky rychlý neseremed turbo z Way Roger Team Silná Inazuma Blata_quad Pěkná barevná kombinace R1 Pěkný motorky tam byly reklama Dalmatinovská imatrikulace Pan Khejml teplé bačkůrky potřeba moc nebyly tým Pan Khejml streeťák Stoppie mezi nohy jak jezdit tváří v tvář uáááá brzdímmmmm stupně vítězů Stupně vítězů 600 Stupně vítězů
Diskuze k tomuto článku ve fóru. (0 příspěvků)
Ozvěny závodu na internetu:

Podrobný přehled pádů a komentáře zúčastněných v motorkářském fóru.
Video ze startu II. závodu.
Radimova_fotogalerieObjektivem Fazeristy Radima.
mamut_fotogalerie.jpg, 4 kBObjektivem z dalšího fejzr teamu.
cec_fotogalerieOficiální C.E.C. fotogalerie.
Sexy libový obrázek, pokaždý jiný


Nikdo nepřihlášen

Online
Právě si čtou
Hosté : 488

Hlavní navigace
Menu
 krata.cz
 YAMAHA FAZER
 Motorky
 Články
 Libové odkazy
 F ó r u m
 Czech Endurance Cup
 MotoGP


krata.cz
Píše: Petr Kratochvíl "Kráťa"
Kontakt: krata@krata.cz

RSS Exporty

 RSS  Export  RSS  Export Fórum

Vyhledávání:
Poděkování
powered by cybersales.cz mos-open-source