na plný plyn s kráťa.cz

krata.cz arrow Motorky arrow Akce arrow Ostatní akce arrow Italské mistrovství motocyklů v Misanu

Italské mistrovství motocyklů v Misanu

italy_logociv06_x.jpg, 14 kB

Na italském okruhu v Misanu se poslední srpnový víkend (26.-27.8) konaly národní mistrovské závody C.I.V. Campionato Italiano Velocita 2006 u kterých jsem mohl být.

Po druhé za dobu mé dovolené v Itálii jsem měl možnost ochutnat další porci italských motorkářů. Nejdříve to byl sraz veteránů a nyní na trati kde se jezdí i WSBK se jely národní závody tříd:

R6 v předepsané podobě

Pro mne nejatraktivnější byly závody žluťoučkých R6. Jejich startovní listina čítala na 150 závodníků, kteří se rozdělili do 4 závodů. Při startu jedné ze žlutých skupin se udála dramatická nehoda, při startovní proceduře. Zhasl druhému jezdci v první řadě startovního roštu motor. Zbytek domyslíte sami. Ani zvednutá ruka stojícího jezdce a mávání žlutých vlajek traťových komisařů nedokázali ve startovním kalupu zabránit srážce s jezdcem startující z 6 řady roštu. Byla to nepěkná podívaná když náhle vše ztichlo na na trati zůstali ležet dva jezdci a jejich zničené stroje. Pak už jen velké napětí a následný veliký oddech když se po několika minutách oba jezdci odbelhali do sanitek ke zdravotnímu ošetření oděrek a zlomené ruky. Ostatní třídy se bohužel také nesly ve znamení pádů. Kategorie Superbikes dokonce zažila trojí přerušení závodů.

misano_logo

Překvapivě byla divácká účast stejně poskrovná jak při českých mistrovských závodech. Zde bych však očekával davy. Přeci jenom italští závodníci jsou úspěšná matadoři na světových závodech a táhnou za nimi divácké zástupy, ale jak bylo vidět, v národním mistrovství tomu tak není.

Okruh v Misanu mne zaujal několika zajímavostmi:

  • sídlí v ulici pojmenované po jezdci Daijiro Kato;
  • jako náv