na plný plyn s kráťa.cz

krata.cz arrow Motorky arrow Akce arrow Ostatní akce arrow Italské mistrovství motocyklů v Misanu

Italské mistrovství motocyklů v Misanu

italy_logociv06_x.jpg, 14 kB

Na italském okruhu v Misanu se poslední srpnový víkend (26.-27.8) konaly národní mistrovské závody C.I.V. Campionato Italiano Velocita 2006 u kterých jsem mohl být.

Po druhé za dobu mé dovolené v Itálii jsem měl možnost ochutnat další porci italských motorkářů. Nejdříve to byl sraz veteránů a nyní na trati kde se jezdí i WSBK se jely národní závody tříd:

R6 v předepsané podobě

Pro mne nejatraktivnější byly závody žluťoučkých R6. Jejich startovní listina čítala na 150 závodníků, kteří se rozdělili do 4 závodů. Při startu jedné ze žlutých skupin se udála dramatická nehoda, při startovní proceduře. Zhasl druhému jezdci v první řadě startovního roštu motor. Zbytek domyslíte sami. Ani zvednutá ruka stojícího jezdce a mávání žlutých vlajek traťových komisařů nedokázali ve startovním kalupu zabránit srážce s jezdcem startující z 6 řady roštu. Byla to nepěkná podívaná když náhle vše ztichlo na na trati zůstali ležet dva jezdci a jejich zničené stroje. Pak už jen velké napětí a následný veliký oddech když se po několika minutách oba jezdci odbelhali do sanitek ke zdravotnímu ošetření oděrek a zlomené ruky. Ostatní třídy se bohužel také nesly ve znamení pádů. Kategorie Superbikes dokonce zažila trojí přerušení závodů.

misano_logo

Překvapivě byla divácká účast stejně poskrovná jak při českých mistrovských závodech. Zde bych však očekával davy. Přeci jenom italští závodníci jsou úspěšná matadoři na světových závodech a táhnou za nimi divácké zástupy, ale jak bylo vidět, v národním mistrovství tomu tak není.

Okruh v Misanu mne zaujal několika zajímavostmi:

  • sídlí v ulici pojmenované po jezdci Daijiro Kato;
  • jako návštěvník se s motocyklem dostanete do všech návštěvnických zón. Alespoň toto platilo v případě těchto závodů. Šlo se tak snadno přesunovat po vlastní ose z paddocku do divácky zajímavých pasáží na vzdálenějších koncích trati;
  • v sezóně 2007 je tento okruh zařazen do kalendáře závodů MotoGP jako Velká cena San Marina;
  • a navíc je u moře, tak že se po závodech svlažíte v mořských vlnách.


Oranžová R6 pro třídu Supersport R6 v depu detailní pohled na palubu R6 R6 po závodě R6 v detailu R6 po závodě Holka deštníkářka velká rada předstartovní horečka Startovní příprava Ruch před startem tak které obutí? Start do zahřívacího kola R6 Cupu Chvilka před startem R6 Cup Startovní rošt R6 Cup startovní rošt R6 Cup Start R6 Misano R6 Cup misano R6 cup Misano R6 Cup Stánek s ráfky Marvic stánek s náhradníma kapotama taková malá dodávka
Diskuze k tomuto článku ve fóru. (0 příspěvků)

Sexy libový obrázek, pokaždý jiný


Nikdo nepřihlášen

Online
Právě si čtou
Hosté : 58

Hlavní navigace
Menu
 krata.cz
 YAMAHA FAZER
 Motorky
 Motocykly
 Provoz a údržba
 Doplňky
 Akce
indent Fazer akce
indent Tajné závody
indent Yamaha Dny
indent Jawačky
 Články
 Libové odkazy
 F ó r u m
 Czech Endurance Cup
 MotoGP


krata.cz
Píše: Petr Kratochvíl "Kráťa"
Kontakt: krata@krata.cz

RSS Exporty

 RSS  Export  RSS  Export Fórum

Vyhledávání:
Poděkování
powered by cybersales.cz mos-open-source