na plný plyn s kráťa.cz

krata.cz arrow Motorky arrow Akce arrow Tajné závody arrow Novinářská hysterie a Tajný závod Highland Run - Vysočina 2006 - Cesta pro pohár

Novinářská hysterie a Tajný závod Highland Run - Vysočina 2006 - Cesta pro pohár

logo tajných závodů

Co může udělat novinářský amatérismus a honba za senzací při spatření titulku k motocyklovému orientačnímu závodu "Tajný závod Highland Run - Vysočina 2006 - Cesta pro pohár" se bylo možno přesvědčit už 2 dny před závodem. A přitom se jednalo o skvělý moto orienťák, kterých se jezdí nepočítaně.

Novinářskou hysterii, dle mne, načal titulek Vysočinou se prožene tajný motorkářský závod na iDnesu. Toho se chytily regionální deníky a navařily sérii článků. Toho už si museli všimnout i redaktoři televizí a vyslali v den konání své televizní štáby, aby natočily šťavnaté motorkářské reportáže. V sobotu se tak na Kletečné, kromě čtyř desítek posádek motocyklů, setkaly i štáby televizí. Reportéři nás obíhali s kamerami, my jim laskavě poskytli rozhovory a čekali, co z toho vzejde. Už při prvních otázkách redaktorů bylo zřejmě, že hledají senzace a o to větší bylo jejich překvapení, že se jen setkala partička pohodových lidí, co si hodlá za řídítky motorky, v klidu a pohodě, užít krásného podzimního dne a nalézt všechny průjezdové body, které na nás pořadatelé pod údaji o azimutu a vzdálenosti na mapě připravili. Příprava novinářů byla dokonalá. Nezapomněli totiž ani na policejní radar, který nás po cestě čekal. Ve večerních televizních zprávách se pak objevila reportáž Tajný závod motorkářů na Vysočině, která víceméně zaznamenala skutečný průběh závodu. V reportáži se kromě mého "fundovaného názoru" :-) hned na začátku objevila také Irča a vrchní náčelník závodu Roubič. Pozadu nezůstala ani Prima, která navařila silné kafe. Do budoucna bych senzacechtivým novinářům doporučil, řádně si přečíst titulní oficiální stranu seriálu Tajných závodů. Zde se právě z těchto zkušeností nachází vsuvka pro novináře. Novináři čtěte!

Nakonec pak zůstávají navštívená místa v rámci závodu, která stojí za zmínku a detailnější studium historie:

 • Dálniční most u obce Borovsko zvaný také Hitlerův most, který vede odnikud nikam. Proč, chcete se dozvědět něco z jeho historie?
 • Kdo byl malíř Jan Zrzavý, jehož hrobku jsme navštívili v Krucemburku.
 • S nejvíce pohnutou historií jsme se setkali u jihlavského památníku 11 popravených politických vězňů z procesu Babice.
 • Podrobnější reportáž nemá smysl psát. Platí totiž pro každého zvědavce: přijeďte okusit, jak skvělé takové závody jsou.

  Diskuze k tomuto článku ve fóru. (0 příspěvků)

  Sexy libový obrázek, pokaždý jiný


  Nikdo nepřihlášen

  Online
  Právě si čtou
  Hosté : 51

  Hlavní navigace
  Menu
   krata.cz
   YAMAHA FAZER
   Motorky
   Motocykly
   Provoz a údržba
   Doplňky
   Akce
  indent Fazer akce
  indent Tajné závody
  indent Yamaha Dny
  indent Jawačky
   Články
   Libové odkazy
   F ó r u m
   Czech Endurance Cup
   MotoGP


  krata.cz
  Píše: Petr Kratochvíl "Kráťa"
  Kontakt: krata@krata.cz

  RSS Exporty

   RSS  Export  RSS  Export Fórum

  Vyhledávání:
  Poděkování
  powered by cybersales.cz mos-open-source