na plný plyn s kráťa.cz

krata.cz arrow Motorky arrow Akce arrow MotoGP arrow 23 českých bodů z Portugalska

23 českých bodů z Portugalska

Strana 1 z 4

Elias-Rossi-finished.jpg, 9 kB Dramatický průběh měl závod MotoGP na který se bude dlouho vzpomínat. Všichni naši kluci dojeli a vezou si body.

3 česká jména byla k vidění na startovním roštu 125ccm a byla také k vidění v cíli a na ve výsledkové listině. Kluci se činili skvěle. Ačkoliv Lukáše Peška zlobila chvilkově elektronika motorky, dojel si pro 13 bodů za 4. místo a má stále šanci se celkově umístit na 5. místě v Mistrovství světa. Držím palce Lukáši. Báječně si počínal také Karel Abrahám jenž si dojel pro 5 bodů za 11. místo. Místo bodů, sbíral třetí z naší party, Michal Šembera zkušenosti, dojel a to se cení.

Jakub Smrž si z portugalské Velké ceny přiváží 5 bodů za 11. místo ve 250ccm.

Napínavá podívaná byla v závodě MotoGP. Týmový kolega Dani Pedrosa, sestřelil v 5. kole Nicka Haydena. Mladická dravost týmových kolegů byla znatelná už před tímto incidentem. Kolo před, Hayden zavřel při nájezdu do zatáčky Pedrosu a ten se pak snažil Haydena předjet zpět. Tento sestřel se dá také intepretovat jako chyba Haydena, který šel brzo na brzdy a znovu zavřel Pedrosu v zatáčce. Pedrosa už pak prostě nestačil zabrzdit a přebrzdil. Záleží tedy na úhlu pohledu. V týmu Repsol Honda to teď díky tomu pěkně vře.

Raketový nástup Toniho Eliase v nájezdu do posledního kola závodu MotoGP překvapil všechny. Přeleťel přes Rossiho, vzal i Robertse, který předvedl 2 kola před ním skvělý výkon na čele. Sice se Rossi snažil prodrat zpět na špici, i se mu to na chvilku podařilo, ale na cílové čáře však byl o 2 tisíciny sekundy pomalejší a tak druhý.

Makoto Tamada si nenápadně zajel pro jeho letošní nejlepší umístění. Startoval ze 14. pozice a pilně se propracoval vpřed až na 5. místo v cíli.

Na chvostu pole jezdců, jezdil staronový Garry McCoy, který si cvičně dojel pro 1 bod v rámci testování 800ccm motocyklu Ilmor, který odpovídá technickému předpisu MotoGP pro příští sezónu 2007.

Poslední letošní závod, který se jede 29. října tradičně ve Valencii, tak přinese další velké drama při boji o titul MotoGP, ale také velkou šanci pro Lukáše Peška, aby se posunul na celkové 5. místo.

Na dalších stranách naleznete sestřihy závodu 125ccm, MotoGP a toho nejlepšího k vidění v Portugalsku.