na plný plyn s kráťa.cz

krata.cz arrow Motorky arrow Akce arrow Tajné závody arrow Cesta pro pohár - Plasnice 2003

Cesta pro pohár - Plasnice 2003

Za příjemného zářijového sobotního dne 27.9. se konal poslední tajný závod ze seriálu Poháru tajných závodů.

Počátek naší sobotní jízdy byl ovšem v duchu účasti na malém sršním srazu v Praze 9 - Černý Most, který lze považovat za zakládající sraz sršňů z fóra na motorkářích.cz.

Srąní sraz - ČernýMost McDonaldSršní slet - ČernýMostMcDonaldBruno a Petrbylo nás...pohodáři

Po malém seznámení se skupina 12 motocyklů přesunula před sídlo Yama Moto Sport odkud se startoval zmíněný závod.

Okamžiky před startem uYama MotoSport

Jako pokaždé se zde utkali v pohodové atmosféře všichni příznivci motocyklů, kteří mají společný cíl dojet podle itineráře do místa vzdáleného od startu 290km a cestou si užít české silnice a plnit úkoly, které jim přichystal slovutný Klan pořadatelů. Cílem byla rekreační horská chata v Plasnici v Orlických horách.

Jednou z mnoha zastávek byla návštěva motocyklového muzea v Rabakově kde převažujícími muzejními motockly jsou Jawy. Zdejším úkolem bylo zjistit nejstarší muzejní kousek. Který to byl ukáže poslední fotka v sérii.

Muzeum motocyklů vRabakověKarol a BrunoTaky jsem ta bylMuzeum motocyklů vRabakově - mají tamfakt pěknékouskyA ten tam byltakyNejstarší úlovekvRabakovském muzeu.Čechie Bohmerland1927

Následující zastávkou byly Dětenice s návštěvou místní pivní léčebny, která se pyšní tzv. pivem lásky. Léčebna byla moc pěkná, ale její zaplnění turisty nám neumožnila vychuntat jejich služby. Zavděk jsme proto vzali jednou s okolních pump před Dolním Bousovem.

Dětenice - stylovárestaurace, pivovar sObídek na jedné pumpě před DolnímBousovemBašta i pokecmeziseboubyl po všech stránkáchuspokojující

Rozhledna/vysílač Eurotelu vChlumuTrasa byla vybrána opravdu nadmíru příjemná a výstup na rozhlednu v Chlumu byla velmi příjemným zpestřením, což nejeden pocítil i po zbývajících několik dnů bolestí nohou. Rozhled byl impozantní nejen do širé a daleké krajiny, ale i dolů na červíčky u židlí.

Rozhleddo širokého a dalekéhookolí zrozhledny v ChlumuPorozhlednou u židle je tostejně nejlepší:-)

Betlém v Třebechovicíchpod OrebemJednou ze zastávek byla návštěva Třebechovického muzea Betlému kde k dokonalosti jen chyběla dřevěná vyřezávaná motorka s jedzcem. Ovšem i bez ní musí každý ocenit zručnost mistra řezbářského.

Upohybliveho drevaPohyblivédřevo

Že i Fazer dojel do cíle svědčí cílová fotografie jediného z nich :-)

Brunohornet vcíli

Večer už se jen debatilo, jedlo, pilo a koukalo na motorkářská videa.

Další popisy zážitků a fotek můžeš shlédnout také přímo na stránkách Poháru tajných závodů.