na plný plyn s kráťa.cz

krata.cz arrow Motorky arrow Akce arrow Jawačky arrow Ukončovací jízda JAWA klubu Praha 2002

Ukončovací jízda JAWA klubu Praha 2002

"Jawačka" mezi především pražskými motorkáři znamená pravidelnou jarní zahajovací nebo podzimní ukončovací jízdu pražského Jawa klubu.

Tato akce se již stala natolik profláknutá, že nepotřebuje žádnou mediální masáž a vždy se sjede na náměstí Barikád v Praze na Žižkově hojný počet účastníků. Letošní počasí nevěstilo nic příjemného, tak že se zúčastnili spíše skalní účastníci a ostaní měkkoty radši zůstali pěkně doma (že jo Karlosi :-)).

Hrubým odhadem se sjelo 70 motorek, které vyrazily směr Černý Most na první zastávku u pumpičky Benzina na dálnici směr Hradec Králové. Počasí do té doby bylo proměnlivé, chvilku slunce, chvilku oblačno, ale zatím bez kapek. Slovo zatím bylo opodstatněné vzhledem k událostem, které nás čekali. Jenom co jsme pekně ve skupině vyrazili po dálnici, tak se spustil nejdříve deštík, který při opuštění dálnice na jejím prvním sjezdu přešel v solidní slejvák a dále gradoval nepříjemným bočním větrem, tak že víc pršelo z boku než ze zhora. V tento okamžik se skupina roztrhala na zástup pomalu jedoucích motocyklů. Slabší povahy se otočili zpět a zbytek chvilku pokračoval do nejmenované vesnice, kde se první jezdci uchýlili do autobusové zastávky. Na mne již zbyla jen telefonní budka, ale k převlečení do pláštěnky postačila.

Déšť po chvíli ustal, ale čtvrthodinová jízda v dešti dostatečně prověřila připravenost zúčastněných, především těch v jeansových oblečcích :-). Další cesta již pokračovala jen za mírného krápání, ale po mokré silnici do Českého Brodu kde přestalo úplně krápat. Za Českým Brodem se trasa změnila spíše v enduro vložku, to když jsme vjeli do aleje vzrostlých listnáčů kde víc listí bylo na silnici než na stromech, tak že ze silnice, která má 6 metrů do šířky zbyl uprostřed jen metrový pruh asfaltu a zbytek byl pokrytý spadaným listím spolu s blátíčkem. Do toho začalo svítit na chvilku prosvítat slunce, které nádherně prosvítilo zbylé žluté listy na stromech - prostě podzimní romantika. Cesta ubíhala do Kostelce nad Černými lesy, kde se skupina na chvilku zastavila, aby počkala na opozdilce, která již čítala jen cca 30 motorek a vydala se směr Uhlířské Janovice kde byla další zastávka. Cesta do Janovic ubíhala báječně vzhledem k relativně kvalitnímu povrchu silnice i její rovinatosti s táhlými zatáčkami, které i za mokra dovolovali svižnou jízdu.

Janovické náměstí bez problému pojmulo prořídlou skupinu nyní již zkřehlých motorkářů a motorkářek. Zde se rozhodlo, že se další plánovaná trasa výrazně zkrátí a zastávkou na oběd a nabití sil bude nedaleká Zruč nad Sázavou. Cesta je k ní pěkně klikatá, tak že se všichni zahřáli nejen díky prosvítajícímu slunku, ale i díky práci za řidítky. Mno a ve Zruči se to všechno rozuteklo do místních hospůdek, ale my již mazali do blízkých Vlastějovic se ještě více zahřát u kachlových kamen kde jsme strávili pomalu celé odpoledne. Zpáteční cesta již vedla pro mne známou a příjemně zatáčkovitou rychlou trasou "Roztrhaný" Šťepánov, Vlašim, Benešov s konečnou zastávkou Týnec nad Sázavou. Mám-li celkově hodnotit tuto vyjížďku, tak cesta super, počásko mohlo být lepší, ale co nás nezabije to nás naopak posílí :-). Ať nám tedy zima rychle uteče, abychom se brzo potkali na jarní Jawačce.


Sexy libový obrázek, pokaždý jiný


Nikdo nepřihlášen

Online
Právě si čtou
Hosté : 130

Hlavní navigace
Menu
 krata.cz
 YAMAHA FAZER
 Motorky
 Motocykly
 Provoz a údržba
 Doplňky
 Akce
indent Fazer akce
indent Tajné závody
indent Yamaha Dny
indent Jawačky
 Články
 Libové odkazy
 F ó r u m
 Czech Endurance Cup
 MotoGP


krata.cz
Píše: Petr Kratochvíl "Kráťa"
Kontakt: krata@krata.cz

RSS Exporty

 RSS  Export  RSS  Export Fórum

Vyhledávání:
Poděkování
powered by cybersales.cz mos-open-source