na plný plyn s kráťa.cz

krata.cz arrow YAMAHA FAZER arrow Fazer akce arrow 2. Setkání Fazer konfery

2. Setkání Fazer konfery

2.setkání Fazer konfery v ŠumicíchBylo páteční odpoledne, když se začali sjíždět na benzince Agip u výjezdu na brněnskou dálnici první účastnící druhého srazu konfery. První pozdravy, seznámení, představení, okouknutí motorek a myšlenka, že tohle jsou noví kamarádi. Takto začínalo 2.Setkání Fazer konfery pořádané 18.6.-20.6.2004.

Z Prahy vyjíždělo celkem sedm Fazerů, kteří se rychle propletli kolonou na brněnské dálnici, aby brzy sjeli směrem na Říčany, Úvaly a Kolín. Kolínská "rychlostní" silnice sebou přinesla první drobnou nehodu a to když Kráťa přejel 2m dřevěný trám, který chytil rotaci, že se za ním jedoucí Formis vyhýbal jen tak tak.

Cesta přes Kolín a dále na Kutnou Horu, Golčův Jeníkov, Žďár nad Sáz., Kuřim, Brno již probíhala v klidu a v pohodě. Staníčův zaklínání deště pomocí obléknutí pláštěnky bylo účinné, tak že zbytek nezmokl. Cestou jsme mohli zaznamenat levné ceny benzínu či na žďársku stovky automobilových poklic na jednom dráťeném plotě (tuším že to bylo kdesi u Kuřimi).

Cesta utíkala jedna báseň a kilometry na tachometru přibývaly. Protahovací a čůrací zastávka u Slavkova, rychlá domluva zda někdo ještě dorazí; zpráva, že jsou všichni na Buchláku a razíme směr Uherské Hradiště. Kvalita silnice linoucí se z Uh. Hradiště směrem na Uh.Brod předznamenala příjemný závěr cestování. Buchlovické zatáčky jsou fakt moc pěkné, škoda, že nejsou ještě utaženější (osobní vkus). Po výjezdu na vrch Buchlák všichni urputně brzdili u stánku s občerstvením, kde se připojila moravská větev konfery čítající 5 fejzrů.

Z buchláků do Šumic u Uherského Brodu to již byl kousek. Organizátor Staníč všechny přivedl k malému úžasu když nás zavedl zadními cestičkami Šumic do jakési zahrady, která svou kvalitou spíše připomínala golfové hřiště než budoucí parkoviště motocyklů. Ovšem jasná gesta organizátora a hostitelů rozhodla, že zahrada bude na další 2 dny naším domovem. O skvělé organizaci svědčí fakt, že sotva jsme zastavili v zahradě, okamžitě k nám přispěchal hostitel s prkénkém pod stojánek, aby do rána nezakrtkovali pod zem.

Rozhostil se příjemný večer v duchu objevení nových přátel, skvělého gulášku, pifka a debat nejen o motorkách, ale i o broucích, hostitelově to koníčku. Za tmy pak ještě dorazil nejnablýskanější fejzr pod sluncem ja kdyby právě vyjel z fabriky.

Sobotní probuzení do slunečného rána věstilo nádherný den pro společnou vyjíždku za hranice Moravy. První cesta vedla k blízské koželužně kde se povedly ty nejlepší fotky báječně vyrovnaných fejzrů. Od tud cesta vedla pěknou přírodou směrem k slovenským hranicím. Jejich překročení bylo dílem okamžiku, žádné dlouhé odbavování, přeci jenom bylo vidět, že jsme na vyhlídkové jízdě. Všichni se už těšili na slavné zatáčky na Pezinské babě, ke kterým jsme se blížili kolem nějaké zříceniny hradu. Západní zatáčkový výjezd na Malé Karpaty zvaný Pezinská Baba za prvé roztrhal spořádaně jedoucí skupinu a za druhé předznamenal co nás čeká za motocyklové eldorádo na východní straně. A opravdu to stálo za to. Nahoru dolů a za chvilku lítali fejzři všude. Fakt ty zatáčky stojí za to! Nejedna stupačka se zde obrousila. Tečkou za ježdění pak byl Kráťův výlet z jedné pravotočivé zatáčky, když všem ukazoval záda a schopnost maximálního položení a přilnavosti pneumatiky. Jenže zatáčka se utáhla větší zatočení už neudržela zadní guma a podklouzla. Stříbrný fejzřík se odporoučel s následnou rotací k zemi a Kráťa se vydal vstříc protilehlým svodidlům. Samotný rotující motocykl ještě vymet přední podběh protijedoucího auta, které napáchalo na kapotáži nevratné škody. Mezitím fejzristi jedoucí v těsném závěsu si trénovali stopie když co nejrychleji brzdili a zastavovali u krajnice, aby přispěchali na pomoc. V štěstí neštěstí se vše obešlo bez zranění, fejzr se zvedl, nastartoval a heeen heeen jelo se dál. Ovšem již vyhlídkovým tempem neb tato nehoda předznamenala možné těžší nehody což místní "kolínkář" potvrdil se slovy, že není týdne, aby zde neměl nějaký motorkář těžkou nehodu. Když ty zatáčky jsou fakt excelentní. Zbytek cesty se dál nesl v krajinkářském duchu a hltání kilometrů skupiny fejzrů včetně zastávky na zmrzlinu. Podvečer se nesl prácemi na opravě Kráťova motocyklu (ještě jednou všem velmi děkuji za pomoc) a očekáváním grilování úžasných steaku z kuchyní paní domu. Malý deštík spláchl celodenní slunce a rozhostil se večer, který byl opět složen z debatních kroužků. Nejdůležitější kroužek pak byl ve sklepě u sudu s pivem, jak jinak.

Nedělní probuzení dalo za pravdu deštivé předpovědi počasí, tak že velmi záhy začali přípravy k odjezdu. Ještě před ním se ovšem stihla vyhodnotit tajná soutěž týkající se o nejčistší svody (na ty Michalovy fakt nikdo neměl), nejupravenější motorku (Formisově modrásku snad už chyběli jen modré pneumatiky), o nejobroušenější stupačku (Michalovy návštěvy okruhu v Brně byly znát), nejodřenější zrcátko a nejojetější přední pneu do krajů (Kráťova píle z předchozí dne zde bodovala na celé čáře). Také všichni účastníci obdrželi nezbytnou samolepku 2.Setkání Fazer Konfery k vylepení na svém miláčkovi.

Samotná cesta zpět již velkým zážitkem moc nebyla (pravda moravská větev dojela suchou nohou), ale voda na silnici přiměla potupný návrat prostřednictvým dálnice. Ovšem všechny hřáli zážitky z předchozího setkání, tak že to ve finále stálo za to a nikomu se "setkání" nezkazilo. Všichni odjížděli s tím, že mají další kamarády se stejným postižení jménem Yamaha FAZER.Nejvzdálenějším účastníkem, který přijel byl Frankie z Tachova. Ujetá vzdálenost na sraz se bohužel negativně podepsala na jeho nových pneumatikách od pana Dunlopa.

Velké poděkování si zasloužili hostitelé, kteří se skvěle postarali v domácím prostředi o partu motorkářů a nastavili pro další podobné setkání laťku kvality pěkně vysoko.

Na závěr nezbývá než dodat, že všechna jména a místa jsou smyšlená a nic co je zde uvedeno se nezákládá na pravdě. :-) Dále pokud jsem zapoměl uvést nějaký fakt, tak ji napiště do komentářů ať máme komplet soupis co se událo.

Kompletní fotogalerie z foťáků účastníků 2.Setkání Fazer konfery
2.Setkání Fazer konfery - fotogalerie

Sexy libový obrázek, pokaždý jiný


Nikdo nepřihlášen

Online
Právě si čtou
Hosté : 191

Hlavní navigace
Menu
 krata.cz
 YAMAHA FAZER
 FZ6
 FZS 600
 FZS 1000
 Fazer doplňky
 Manuály
 Fazer konfera
 Fazer akce
 Fazer články
 Motorky
 Články
 Libové odkazy
 F ó r u m
 Czech Endurance Cup
 MotoGP


krata.cz
Píše: Petr Kratochvíl "Kráťa"
Kontakt: krata@krata.cz

RSS Exporty

 RSS  Export  RSS  Export Fórum

Vyhledávání:
Poděkování
powered by cybersales.cz mos-open-source