na plný plyn s kráťa.cz

krata.cz arrow Motorky arrow Doplňky arrow Univerzální arrow Inspirace pro české ručičky - zvedáme a stavíme motorky

Inspirace pro české ručičky - zvedáme a stavíme motorky

eazyrizer-geniální zvedák motorekMít o co opřít svůj motocykl, ač se to nezdá, je velmi důležité. Malý kousek železa, představující někdy žebřík, někdy jen muří nohu, plní statečně svůj úkol na motorce. Ti co mají motorku vybavenu hlavním stojanem, který obyvkle udrží zadní kolo ve vzduchu, jsou při mazaní řetězu či výměně kol o poznání šťastnější, než ti co mají jen muří nohu a hledají, o co dalšího ještě motorku opřít, aby neupadla.

Dále v članku uvadím jednotlivé výrobce či typy stojanů a zvedáků, který simůžeme motocykl přizvednout. Mnohé, zvlášť ty zahraniční provenience vemte třeba jen jako inspiraci pro šikovné české ručičky, pokud byste se chtěli do výroby pustit sami.

Tamoto

Tradiční český výrobce motostojanů, který nabízí pro silniční motocykly pouze kolečkové stojany. Zvedáky jsou dostupné pouze pro choppry a endura.

Vše pro dílnu

V nabídce internetového obchodu "Vše pro dílnu", jsou taktéž k nalezení motocyklové plošinové zvedáky. Pokud na ně máte místo v dílně a patřičný obnos ke koupi, tak toto je nejlevnější volba na trhu.

Ormax

Další z českých výrobců motostojanů. V nabídce má jak montážní stojany k přizvednutí motorky, tak montážní zvedací lavice.

Quasar

Britské stránky společnosti Quasar, která má v nabídce dva typy šikovných stojanů a jeden šikovný zvedák

Bike grab

moto stojan bike grab.jpg, 2 kBMnoho účelový stojan, který může také sloužit jako upevňovací těleso při parkingu na městkých sidlištích. Mnohostraně využitelný a praktický. Zajištěním stranové stability se dosáhne následné variability ve využití.

eazyrizer with ninja.jpg, 11 kBEazy rizer

Naprosto úžasný zvedák. K zvednutí vám bude stačit vaše vrtačka! Motocykl je podepřen za kola a přichycen bočním stojánkem nebo se případně dá upevnit jen za rám. Co do využitelnosti v rámci jedné garáže se podle mne jedná o nejlepší zvedák. K motorce se dostanete pohodlně ze všech stran aniž byste se o něco nakopli apod. Byl testován zatížením přes 2 tuny, tak že i majitelé GoldWingů mají šanci tento zvedák použít.

Tommy Jack

Dvojnožka pod kyvku Jednoduchá dvojnožka pro potřeby namazání řetězu, když máte na motocyklu jen boční stojánek. Originální obrazová ukázka dokazuje, že to je lehké k použití i pro holky s holým zadkem.

Baxley Sport stojanBaxley

Pro převážení motorky či pro parkování, je šikovný stojánek značky Byxley, který po najetí do stojanu, motocykl okamžitě stabilně zajistí proti jeho vyklouznutí.

Liftrack

Jedna elegantní zvedací plošina, která k pohonu používá panenku (teleskopický hydraulický zvedák pro auta).

Quick Stand

S balíčku malých pomůcek, je i skládací nožička k přizvednutí zadního kola, když nemáte hlavní stojan.

Adventure Motorcycle Gear

Samostatnou skupinou drobnějších pomůcek, tvoří rolovací podložky pod kolo, tak že můžete otáčet koly bez potřeby stojanu.

wheelspin.jpg, 4 kB

Sexy libový obrázek, pokaždý jiný


Nikdo nepřihlášen

Online
Právě si čtou
Hosté : 438

Hlavní navigace
Menu
 krata.cz
 YAMAHA FAZER
 Motorky
 Motocykly
 Provoz a údržba
 Doplňky
 Akce
 Články
 Libové odkazy
 F ó r u m
 Czech Endurance Cup
 MotoGP


krata.cz
Píše: Petr Kratochvíl "Kráťa"
Kontakt: krata@krata.cz

RSS Exporty

 RSS  Export  RSS  Export Fórum

Vyhledávání:
Poděkování
powered by cybersales.cz mos-open-source